Skupina historického šermu Taranis je amatérský spolek šermířů zabývající se obdobím vrcholné a pozdní gotiky. Tomu také odpovídá výzbroj námi používaná. Jedná se z větší části o celoplátové zbroje z konce 15. století používané rytíři na kolbištích a bojištích tehdejší Evropy.

Je zde i velká rozmanitost, co se týče používaných zbraní. Ve své podstatě jsou zastoupeny téměř všechny druhy, nejčastěji však samozřejmě meče, ale i sekery, bijáky, palcáty, tesáky, či kopí.

Nejenže můžete shlédnout akční souboje muže proti muži, ale i souboje trojic či čtveřic, a v neposlední řadě hromadná srážka více jak 13 těžkooděnců najednou.

V současnosti Taranis nabízí propracované programy, ve kterých jsou souboje zakomponovány do divadelního vystoupení, přičemž se snažíme o vyváženost mezi příběhem a šermem samotným. Samozřejmostí je i klasický turnaj, kdy je hlavní důraz kladen především na souboje.

Jelikož máme v repertoáru několik druhů vystoupeni, jsme schopni je přizpůsobovat a upravovat dle přání zákazníka v rámci možností. Akce mohou být jak veřejného tak i soukromého charakteru.

Pokud jsme Vás jakkoli zaujali a chtěli byste nás navštívit na některé z našich akcí, termíny a rozpis najdete v oddělení AKCE, nebo nás kontaktujte přímo na adrese logres.taranis@seznam.cz, případně na telefonu: 737 866 738.

design webu - Jana Jedličková, 2014